Aydınlatma Metni

H-TALKS AYDINLATMA METNİ

Recordati İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (“Recordati” veya “Şirket”) olarak yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizde ilişkili olduğumuz tüm şahısların gizliliğine ve kişisel verilerin korunmasına önem vermekte ve kişisel veri güvenliği konusunda hassasiyet göstermekteyiz.

İşbu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamındaki aydınlatma yükümlülüğümüz çerçevesinde, https://www.h-talks.com adresli internet sitemiz ile H-Talks mobil uygulamalarımızın (“Platformlar“) işletilmesi, Platform üyeliğinizin oluşturulması ve Platformlar üzerinden sizlerle iletişimlerimizin yürütülmesi faaliyetleri sırasında siz, Platform kullanıcılarımızdan topladığımız kişisel verileri nasıl kullandığımızı açıklamayı amaçlamaktadır.

  1. Aydınlatma Metni Değişiklikleri

Platformları her kullanışınızda o an yürürlükte olan aydınlatma metnine tabi olacaksınız ve Platformları her ziyaretinizde koşulları kabul ettiğinizden emin olmak için bu metni gözden geçirmelisiniz. Recordati, işbu aydınlatma metninde zaman zaman değişiklik yapabilir.  Güncel aydınlatma metni, Platformlarda yayımlandığı an itibariyle geçerli olacaktır. Son güncelleme tarihi metnin başında yer almaktadır.

  1. Kişisel Verilerinizi Toplama Yöntemimiz ve Hukuki Sebepler

Recordati, yürütmekte olduğu tüm kişisel veri işleme faaliyetlerinde Kanun başta olmak üzere ilgili mevzuatta aranan tüm yükümlüklere uygun olarak hareket etmekte ve kişisel verilerinizin güvenli bir şekilde barındırılması ve kişisel verilerinizin hukuka aykırı biçimde kullanılmasının önlenmesi için gerekli güvenlik tedbirlerini almaktadır.

Platformlar üzerinden yürütülen faaliyetler kapsamında kişisel verileriniz Recordati tarafından aşağıda belirtilen kanallar aracılığıyla otomatik yollarla toplanmaktadır:

  1. Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları

Bizlerle paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizi; (i) Platform üyelik kaydınızın oluşturulması ve sağlık meslek mensubu olduğunuza dair kimlik doğrulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve üyelik kaydınızın oluşturulması, (ii) Beşerî Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik’e (“Yönetmelik”) uyumun sağlanması ve gerekli bildirimlerin yapılması (iii) kendi rızanızla paylaşacağınız ilgi alanlarınız doğrultusunda Platformlarda size özel içerik sunulabilmesi; (iv) Platformların tarafınızca aktif kullanımının sağlanmasısunulan hizmetlerden ve içeriklerden faydalanılması (v) sistem yönetimi, sorunların belirlenmesi ve Platformların geliştirilmesi, (vi) Platformlar ve koşullarındaki değişiklikler ile ilgili önemli güncellemelerin tarafınıza gönderilmesi, (vii) Platformlar aracılığıyla bize ulaştırdığınız görüş ve önerileriniz ile hizmetlerimize yönelik soru ve cevaplarınızın takibi ve gerekli yönlendirmelerin yapılması, (viii) sizlerin ve Recordati’nin hak ve menfaatlerinin korunması, gerekli olması durumunda savunma hakkımızın kullanılması ve resmi makamların taleplerine ya da iletişim konularına cevap verilmesi amaçları dahilinde işlenebilecektir.

Ek olarak, üyeliğiniz sırasında veya sonrasında “H-Talks içeriklerinden haberdar olmam için tarafıma elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum. Detaylı bilgi için tıklayınız” seçerek ve açık rızanızı vererek tarafınıza Platformlardaki yeni içerikler ile uygulamalar (canlı yayın oturumları, ilgi alanlarınıza yönelik içerikler v.b.) ve sağlık sektöründeki gelişmeler ve bilgilendirmelerle ilgili elektronik ileti göndermemizi kabul etmeniz halinde, üyeliğiniz esnasında paylaştığınız iletişim adresleriniz üzerinden sizlere elektronik iletiler gönderebiliriz.

  1. Kişisel Verilerinizin Üçüncü Kişilere ve/veya Yurtdışına Aktarılması

Kişisel verileriniz, yukarıda belirtilen amaç ya da amaçlar doğrultusunda ve KVKK madde 8 ve 9 çerçevesinde yurt içinde veya yurtdışında bulunan, (i) Recordati’nin verdiği yetkiye dayanarak Recordati adına işleme faaliyeti gerçekleştiren ve veri işleyen sıfatıyla hareket eden ajansa; (ii) depolama, arşivleme, bilişim teknolojileri desteği, yer sağlayıcılık ve elektronik ileti gönderimi gibi alanlarda destek aldığımız üçüncü kişilere, (iii) hizmetlerimiz kapsamında Şirketimiz adına hareket eden alt yüklenicilerimiz, grup şirketlerimiz ve hizmet sağlayıcılarımıza, (iv) yasal yükümlülüklerimiz çerçevesinde aktarımın gerekli olduğu ölçüde Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu başta olmak üzere hukuken yetkili kamu kurumlarına ve diğer sağlık otoritelerine(v) yasal ya da düzenleyici yükümlülükleri ya da talepleri yerine getirmek için yetkili kurum ve kuruluşlar ve belirlenen amaçlarla aktarımın gerekli olduğu diğer ilişkili taraflara (vi) olası bir birleşme/devralma/yeniden yapılanma sürecinde ilgili üçüncü kişilere yalnızca süreç ile ilgili olduğu ölçüde aktarılabilmektedir. aktarılabilmektedir.

  1. Verilerinizin Korunması

Recordati, iş yerlerine ve bilgi sistemlerine uygun fiziksel, teknik ve yönetimsel güvenliği sürdürmeye, böylece kişisel verilerin kaybolması, kötüye kullanılması, yetkisiz erişimi, ifşa edilmesi veya değiştirilmesini önlemeye çalışır. Platformlarımızı ve diğer sistemlerimizi kayıp, yok olma, yetkisiz giriş, yetkisiz kişilerin kişisel verilerinizin değiştirilmesi veya ifşasına karşı gerekli teknik ve kurumsal önlemleri alarak korumaktayız. Kişisel verilerinizi gönderdiğinizde bu verilerinizi korumak için en üst çabayı göstermemize rağmen, internet veya herhangi bir genel ağ üzerinden yapılan hiçbir veri aktarımının %100 güvenli olduğu garanti edilemez.

Platformlar üzerinden başka uygulamalara bağlantı verilmesi halinde, Recordati uygulamaların gizlilik politikalarına ve içeriklerine ilişiklin herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

  1. Haklarınız

Kanun Madde 11 uyarınca Recordati’ye başvurarak;

haklarına sahipsiniz.

Bu kapsamda, yukarıda belirtilen haklarınıza ilişkin taleplerinizi kimliğinizi tespit edici bilgi ve belgelerle ve Veri Sorumlularına Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ uyarınca hazırlayarak aşağıdaki adresler üzerinden tarafımıza iletebilirsiniz. Lütfen güncel başvuru yöntemlerini başvuru öncesinde mevzuattan teyit ediniz.

Posta Adresi : Çerkezköy Organize San. Bölgesi Karaağaç Mah. Atatürk Cad. No:36 Kapaklı/Tekirdağ

E- posta adresi : kvkk.komite@recordati.com.tr

H-TALKS HAKKINDA

Recordati İlaç olarak H-talks’ı, siz değerli doktorlarımız ve eczacılarımıza hizmet etmek amacıyla oluşturduk. H-Talks’ı hayata geçirirken, sağlık çalışanlarımızın tamamen kendilerine özel, sağlık sektörüne dair doğru bilgiye ulaşabilecekleri bir portal yarattık. Ayrıca bu portala sosyal içerikler de ekledik. H-talks’u yaratırken esas amacımız, sağlık çalışanlarımızı mesleklerine dair doğru ve kaliteli bilgiye kolayca ulaştırmak olsa da aynı zamanda keyifli molalar verebilmeleri için sosyal içeriklerin olduğu durakları hizmete sunduk.

H-talks’ta on dört farklı medikal uzmanlık alanında önemli bilgiler, canlı yayınlar, alanında uzman kişilerce yapılan “İlaç gibi gelen konuşmalar”, sosyal içerikler, gündeme ait detaylar, testler ve videolar bulacaksınız.

Kıymetli sağlık çalışanlarımızla ortak paydamız olan bilinçli ve sağlıklı yaşam konusuna odaklanarak, sizlerle gönül bağı kurduğumuza inanıyoruz. İşte bu sebeple sizler için H-Talks’ı yarattık. “İlaç gibi gelen konuşmalar” artık parmaklarınızın ucunda.

RECORDATI HAKKINDA

1926 yılında İtalya’da kurulan Recordati İlaç, 2008 yılında “Yeni İlaç” firmasını satın alarak Türkiye piyasasına giriş yapmıştır. 2011 yılında yine Türk ilaç şirketi olan “Dr. F. Frik” firmasını satın alarak Türkiye’deki varlığını güçlendirmiştir.

Recordati İlaç, ağırlıklı olarak kardiyovasküler ve üroloji alanlarında, aynı zamanda nadir hastalıkların tedavisine yönelik üretim yapmaktadır. Çerkezköy’de 45.000 metrekare alan üzerine kurulu fabrikası olan Recordati İlaç, bünyesinde toplam 737 personel çalıştırmaktadır. Recordati İlaç Türkiye’de kurduğu yerel üretim tesisleri ile pazara yılda 80 milyon kutu ilaç sunabilme kapasitesine sahiptir.

Recordati İlaç, yaşam kalitesini arttırmayı, güvenilir ve yenilikçi olmayı, katma değer yaratan ürünler geliştirmeyi ve insan sağlığına katkıda bulunmayı temel amaç edinmiştir.

Recordati İlaç, sağlık çalışanlarına yönelik, mesleki anlamda doğru ve güvenilir bilgiyi kolayca ulaştırabilmek adına H-talks portalını yaratmıştır. H-talks, “İlaç gibi gelen konuşmalar” mottosunu benimseyerek, yenilikçi bakış açısıyla Türkiye’nin ilk ve tek sosyo-medikal portalı olmuştur. Recordati İlaç, H-talks portalında, kaliteli bilgiyi, alanında uzman kişilerce yapılan canlı yayınları, gündeme ait detayları ve sosyal içerikleri bir arada toplayıp, bunu değerli sağlık çalışanlarına sunmaktadır.

0212 401 91 00
Bizi Takip Edin